Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2007

Czym prostować prąd?

Prostownik kupuje się raczej rzadko. Przed podjęciem decyzji zastanówmy się czy kupić prostownik diodowy, czy może z mikroprocesorem. Decyzja o zakupie prostownika podejmowana jest zwykle w momencie, gdy akumulatory w naszych pojazdach odmawiają posłuszeństwa. Jak na złość, dzieje się to najczęściej w okresie zimowym. Powody są oczywiste: temperatury spadające grubo poniżej zera oraz fakt, że większość ciągników i kombajnów jest garażowanych w nieogrzewanych, często pół otwartych pomieszczeniach. Akumulatory takich pojazdów jak kombajny zbożowe, sieczkarnie samobieżne oraz ciągniki specjalistyczne powinny być średnio raz na miesiąc podłączone do prostownika w celu doładowania. Dzięki temu wydłużymy okres sprawności akumulatora. (zakup 12 V akumulatora to wydatek ponad 350 zł brutto).

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu