Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2007

Twój warsztat Lutowanie twarde

Jest to metoda spajania metali zapewniająca połączenie o dużej szczelności i większej wytrzymałości aniżeli lutowanie miękkie. Pozwala na łączenie ze sobą metali i stopów o różnych właściwościach. Lutowanie twarde, tzw. lutospawanie, wykonywane jest spoiwem o temperaturze topnienia w granicach 600-1080 stopni C i - podobnie jak przy lutowaniu miękkim - z wykorzystaniem temperatury niższej niż temperatura topnienia materiałów łączonych. Stosuje się je przy znacznych naprężeniach w złączu i wysokiej temperaturze pracy (ponad 150 stopni C). Lutowanie twarde jest używane do wykonywania połączeń ślusarskich, w łączeniach rurociągów, części mechanizmów precyzyjnych oraz w produkcji narzędzi skrawających. W przeciwieństwie do spawania nie roztapiamy krawędzi łączonych przedmiotów, a tylko je rozgrzewamy.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu