Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 4/2007

Jaki kompresor do warsztatu?

Trudno sobie wyobrazić warsztat bez kompresora. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów tych urządzeń, warto więc przyjrzeć się bliżej ich cechom. Kompresor należy dobierać tak, aby jego wydajność była odpowiednia do pracy, jaką chcemy z jego pomocą wykonać. Zależnie od konstrukcji i sposobu sprężania rozróżnia się kompresory wyporowe i wirowe. Działanie sprężarek wyporowych polega na zasysaniu dawki gazu na wskutek powiększania objętości komory roboczej, a następnie sprężeniu i wyparciu tej dawki w wyniku zmniejszenia objętości komory. Wśród sprężarek wyporowych wyróżnia się tłokowe o posuwisto-zwrotnym ruchu tłoka oraz rotacyjne o ruchu obrotowym łopat, krzywek lub pierścieni wodnych. Głównym elementem roboczym sprężarek wirowych jest obracający się z duża prędkością wirnik łopatkowy. Budowane są jako jedno- lub wielostopniowe, z promieniowym lub osiowym przepływem gazu.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu