Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 5/2007

Kieszenie zielonek z aplikatorem

Konserwant przy produkcji kiszonki nie może być dodawany \"na oko\" i gdzie popadnie. Dlatego bardzo przydatne w tym procesie są specjalne urządzenia dozujące wspomagacze kiszenia. Zbiornik z aplikatorem zamontowany na sieczkarni, prasie zwijającej czy przyczepie samozbierającej nie jest niczym nowym na naszych polach. Efekty działania tych prostych urządzeń są chwalone przez żywieniowców. Gorzej jeśli wspomnimy o dodatkowych kosztach, jakie pociąga za sobą stosowanie aplikatorów i przyjrzymy się maszynom, które pracowały w zetknięciu z zakiszaną w ten sposób zielonką.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu