Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 5/2016

​Ograniczyć znoszenie

Na wielkość znoszenia cieczy roboczej ma wpływ kilka czynników. W praktyce
da się w znacznym stopniu ograniczyć to niekorzystne zjawisko.

 
Wymagania stawiane technice ochrony roślin ukierunkowane są na precyzyjne nanoszenie środków ochrony roślin, dużą wydajność, możliwość ograniczenia zużycia substancji aktywnych czy bezpieczeństwo środowiska i operatora. Najpowszechniejsze zagrożenie dla otoczenia związane jest ze znoszeniem cieczy opryskowej, a na jej wielkość i zasięg podczas opryskiwania płaskich upraw polowych mają wpływ głównie czynniki atmosferyczne i techniczne.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu