Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7-8/2007

Manitou forsuje napęd hydrostatyczny

Firma Manitou jest jedynym producentem, który konstruuje ładowarki teleskopowe o napędzie zarówno hydrodynamicznym, jak i hydrostatycznym. Oferując ładowarkę MLT 742 H LSU Turbo, Francuzi chcą zdobyć serca zwolenników napędu hydrostatycznego. Poniżej przedstawiamy wyniki naszego testu. To, jaki napęd jest optymalny dla ładowarek teleskopowych, stanowi raz po raz przedmiot zagorzałych dyskusji w środowisku rolników i producentów sprzętu rolniczego. Przekładnie hydrodynamiczne (przełączane pod obciążeniem) uchodzą za solidne, żywotne i zapewniające dobry uciąg. Konstrukcje przekładni hydrostatycznych stały się jednak z czasem sprawniejsze i napęd hydrostatyczny można \"dozować\" precyzyjniej. Poza tym bezpośrednie porównania pokazują, że maszyny o napędzie hydrostatycznym są mniej więcej o 3 tys. euro tańsze od maszyn z napędem powiązanym z przekładnią typu PowerShift. Firma Manitou produkuje obydwa rodzaje maszyn. A teraz Francuzi oferują również model MLT, jako maszynę o napędzie hydrostatycznym.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu