Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7-8/2007

Twój warsztat Smarowanie pras - o czym zapominamy

Prasy kostkujące wysokiego stopnia zgniotu, m.in. Z-223 i Z-224, wymagają największej troski w zakresie obsługi i konserwacji, zwłaszcza jeśli chodzi o smarowanie. Jest kilka punktów smarnych, o których zdarza nam się zapomnieć. Prasy zbierające są w coraz większym stopniu maszynami bezobsługowymi. Wymagają przeważnie tylko okresowego przeglądu i nasmarowania newralgicznych punktów. Jeśli chodzi o starsze typy, często sprawdza się powiedzenie \"jak nie posmarujesz to nie poprasujesz\". Dużo i często Dlatego powinniśmy smarować dużo i często, bo wymagają tego zasady obsługi. Największą troską należy otoczyć prasy kostkujące wysokiego stopnia zgniotu Z-223 i Z-224. Większość czynności smarowania w tych modelach wykonujemy codziennie bądź raz w tygodniu. Duża ilość punktów smarnych wyklucza systematyczne wykonywanie tych czynności, dlatego zapominamy o mniej istotnych punktach, albo o takich, które błędnie uważa się za zbędne. Tłumaczymy to sobie brakiem czasu. Niestety przy rozwiniętym parku maszynowym nieprzestrzeganie zasad obsługi i konserwacji jest zjawiskiem dość częstym. Punkty smarowania pras zbierających zawarte są w tabeli smarowania każdej instrukcji obsługi. Zajmiemy się tylko tymi, o których często zapominamy, a które mają duży wpływ na pracę naszej maszyny.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu