Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7-8/2007

Budownictwo Czy płyt gnojowych można nie budować?

Zagospodarowanie obornika, a zwłaszcza problem konieczności budowy płyt gnojowych, jest ostatnio w Polsce tematem żywych dyskusji. Warto przyjrzeć się jak inne kraje UE poradziły sobie z tym zagadnieniem, unikając budowy niezwykle kosztownych płyt. Spory pomiędzy badającymi ten problem naukowcami, urzędnikami (chcącymi wprowadzić bardzo drogie rozwiązania kosztem rolników) oraz organizacjami rolniczymi broniącymi się przed wdrożeniem zbyt kosztownych i niekoniecznie potrzebnych rozwiązań przetoczyły się przez większość krajów Europy Zachodniej już w latach 90. Porównajmy obecną sytuację dotyczącą przechowywania obornika na Zachodzie z wymogami, które póki co muszą spełnić polscy hodowcy.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu