Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2008

Test Ciągnik dla zaawansowanych

Sztandarowy model serii 6400, ciągnik Massey Ferguson 6499 osiąga maksymalną moc 230 KM (wg ISO), i to przy masie własnej 8,2 t. Sprawdziliśmy tę maszynę dysponującą sześcioma biegami przełączanymi pod obciążeniem. Oferowana przez firmę Massey Ferguson seria 6400, obejmująca łącznie 12 modeli, pokrywa ważny przedział mocy od 90 do 215 KM (66-158 kW przy obrotach znamionowych, wg ISO). I chociaż oznaczenie ciągników (od \\"6445\\" do \\"6499\\") różni się tylko dwiema cyframi, to faktyczne różnice między modelami, dotyczące np. silników, mogą być zasadnicze. 4- i 6-cylindrowe silniki o mocy do 145 KM (106 kW) dostarcza Perkins. Ale kiedy moc ma wynosić co najmniej 155 KM, stosowane są 6-cylindrowe silniki Sisu o pojemności skokowej 6,6 l i (od 200 KM wzwyż) 7,4 l. Niebawem także obydwa czterocylindrowce (6460 i 6470) mają przejść na silniki Sisu. Jeśli natomiast chodzi o przekładnię sprawa jest jasna. Wszystkie modele serii 6400 wyposażone są w przekładnię Dyna 6 z 6 biegami przełączalnymi pod obciążeniem.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu