Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2008

Ładowarka z amortyzowaną osią

Firma Merlo zmodyfikowała konstrukcję ładowarki TurboFarmer. W nowych modelach zmieniono kabinę i zamontowano silniki Deutz o mocy do 140 KM. Po raz pierwszy w przypadku ładowarek teleskopowych zastosowano amortyzowaną oś. Przyjrzeliśmy się bliżej modelowi 41.7 Top. Włoska firma Merlo należy do trzech największych europejskich producentów ładowarek teleskopowych. Jak wiadomo to Włosi najczęściej sięgają po nowatorskie rozwiązania, czego dobrym przykładem jest testowana przez nas ładowarka TurboFarmer 41.7. Zamontowana w niej oś prowadzona wahaczami podłużnymi pozwala na poprzeczne przesunięcie wysięgnika i wyrównanie pochylenia maszyny zintegrowane z amortyzowaniem osi. Do tego dochodzą mosty bramowe i sterowany elektronicznie napęd hydrostatyczny.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu