Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2008

Klasyka z własnej stajni

Koncern Same Deutz-Fahr od kilku lat znów produkuje swoje kombajny zbożowe we własnym zakresie w Chorwacji. Czy jakość maszyn jest odpowiednia? Przetestowaliśmy w polu model Deutz-Fahr 5690 HTS. Oto nasza opinia. W branży maszyn rolniczych doświadczenia ze zlecaniem produkcji wytwórniom spoza firmy nie są najlepsze. I tak też było w przypadku przeniesienia w 2001 roku produkcji kombajnu Topliner do - należącej do koncernu AGCO - duńskiej wytwórni kombajnów zbożowych w Randers. Chcąc poprawić terminowość dostaw i jakość wykonania maszyn, jak również zintensyfikować działalność rozwojową, firma Deutz-Fahr zorganizowała własne zaplecze produkcyjne, w kupionej w maju 2005 roku, chorwackiej wytwórni kombajnów zbożowych w miejscowości Zupanja. Fabrykę zbudował w 1982 roku dawny koncern KHD. Od tamtego czasu produkuje się tam kombajny zbożowe na licencji Deutz-Fahra, z przeznaczeniem na rynek wschodnioeuropejski. W ramach procesu prywatyzacyjnego, przeprowadzanego w ostatnich latach przez rząd Chorwacji, w rozwój wytwórni zaangażowali się zachodni inwestorzy.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu