Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2008

Leksykon techniczny Hydraulika z

\\"Load Sensing\\" - ten termin często decyduje, że wybieramy taki a nie inny model ciągnika. W tym artykule przedstawimy na czym polega istota tego bardzo wygodnego systemu do sterowania hydrauliką w maszynach. Płynne sterowanie układem hydraulicznym ciągnika - któż o tym nie marzył. Idealny system sterowania pompą hydrauliczną powinien umożliwić ciągłe dostarczanie do układu ściśle określonej ilości oleju pod wymaganym przez odbiornik ciśnieniem. Rozwiązanie spełniające te wymagania zostało opracowane w połowie lat 70. ubiegłego wieku i nazwane układem sterowania zależnym od obciążenia - \\"Load Sensing\\" (LS). Jest to układ hydrauliczny, który samoczynnie dostosowuje natężenie przepływu oleju i jego ciśnienie w układzie hydraulicznym do bieżących wymagań odbiornika energii, czyli sprzętu zasilanego od hydrauliki ciągnika. Obecnie produkowane układy LS współpracują zarówno z pompami o stałej jak i zmiennej wydajności, w układach otwartych i zamkniętych.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu