Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 4/2008

Twój warsztat Jaki olej do silnika?

Cykl \\"Oleje\\": Część 1. - Oleje silnikowe + Część 2. - Oleje przekładniowe Część 3. - Oleje hydrauliczne Dobre oleje silnikowe nie tylko smarują i chłodzą podzespoły motoru, ale w bardzo dużym stopniu zapewniają wysoką sprawność silnika i wydłużają jego żywotność. Jak zatem właściwie dobierać oleje silnikowe? Zakup ciągnika lub kombajnu to wydatek jednorazowy, natomiast utrzymanie maszyny w dobrym stanie technicznym to koszty ponoszone ciągle. Dlatego dobór oleju do każdej wymiany w silniku powinien uwzględniać przede wszystkim jakościowe zalecenia producenta zawarte winstrukcji obsługi, które pozwolą na zachowanie co najmniej poprawnej jego sprawności.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu