Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 6/2008

Warto kupować trochę za duże O racjonalności zakupu maszyn

Coraz częściej decydujemy się na zakup ciągnika lub kombajnu większego, niż zalecają różne naukowe analizy, jak np. wytyczne ARiMR opracowane przez Instytut Budownictwa Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa. Specjaliści powinni pamiętać, że wyliczenia ekonomiczne nie zawsze idą w parze z praktyką. Zakup nowego ciągnika czy maszyny rolniczej to poważne przedsięwzięcie, która będzie miała wpływ na funkcjonowanie gospodarstwa w następnych latach. Aby dokonać trafnego wyboru musimy znaleźć maszyny o odpowiedniej mocy i wydajności, które usprawnią nam pracę i pozwolą na terminowe wykonanie zabiegów agrotechnicznych. Wiele tzw. mądrych głów zaleca przeprowadzanie skomplikowanych analiz i matematycznych wyliczeń, które określą nam jaki zakup będzie najbardziej ekonomiczny. Jednak ekonomia nie zawsze przekłada się na praktykę.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu