Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 9/2008

Silosy w baterii Wskazówki dla wszystkich, którzy chcą inwestować w układy silosowe

Baterie silosów to układy skomplikowane, które wymagają znajomości nie tylko zagadnień technicznych, ale również zasad prawidłowego przechowywania ziarna i procesów w nim zachodzących. Oto kilka wskazówek dla potencjalnych inwestorów. Silosy - metalowe lub betonowe - stały się nieodzownym wyposażeniem nowo powstających magazynów. Coraz bardziej powszechne staje się wznoszenie nowych magazynów zbożowych lub rozbudowa istniejących w oparciu o silosy metalowe, połączone w układy bateryjne. Bateria silosów to kompleksowe połączenie technologiczne przynajmniej dwóch silosów i urządzeń peryferyjnych, stanowiących układ. Postęp technologiczny w produkcji silosów zapewnia ich bardzo dobrą jakość, bezpieczeństwo konstrukcji oraz trwałość (silosy odpowiadają wysokim wymaganiom wytrzymałości mechanicznej i trwałości przez stosowanie m.in. blach ocynkowanych czy powlekanych, odpornych na korozję). Pierwsze silosy metalowe cechowała ograniczona pojemność i pod tym względem ustępowały one konstrukcjom betonowym. Obecne rozwiązania, złożone z silosów metalowych o pojemności od 5 do 15 tys. ton są w stanie zaspokoić różnorodne potrzeby potencjalnych nabywców co do ich pojemności.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu