Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 11/2008

Systemy przesyłania danych w ciągnikach

Wzrost wydajności maszyn jest możliwy nie tylko przez zwiększenie ich gabarytów, ale również przez właściwe dopasowanie parametrów pracy do nieustannie zmieniających się warunków środowiskowych. W takich sytuacjach ogromne znaczenie mają systemy komunikacji między ciągnikiem a zagregowaną maszyną. Nieustannie rosnące koszty produkcji prowadzą do silnej konkurencji na rynku maszyn i urządzeń rolniczych. Prowadzi to do upakowania w ciągnikach i maszynach coraz większej liczby czujników i mechanizmów wykonawczych, pozwalających na optymalizację pracy ciągnika lub agregatu ciągnikowego. Niektóre z nich, jak np. EHR, czy GPS wymagają ciągłego śledzenia warunków pracy agregatu i szybkiej reakcji na ich zmiany. Coraz większa liczba informacji płynących z czujników jest przetwarzana automatycznie i reakcje na nie są spowodowane ustawieniem odpowiednich wartości zadanych przez operatora.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu