Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2009

Innowacje - czarno na białym Czy rozrzutnik z wyrzutem bocznym to propozycja, która zainteresuje polskich rolników?

Często zdarza się, że warunki atmosferyczne uniemożliwiają zaplanowane pokazy polowe maszyn rolniczych. W przypadku prezentacji zorganizowanej przez firmę Kuhn pogoda również nie dopisała, jednak pomimo opadów śniegu udało się przeprowadzić krótki pokaz pracy rozrzutnika Pro Twin Slinger 8124. Firmy produkujące rozrzutniki do obornika z bocznym wyrzutem, można policzyć na palcach. Maszyny, takpopularne wśród amerykańskich farmerów, w Europie należą do rzadkości. Dzieje się tak za sprawą specyficznej budowy, ponieważ mają zastosowanie jedynie przy nawożeniu organicznym i wapnem. Prosta konstrukcja, przy prawidłowym użytkowaniu pozwala oczekiwać bezawaryjnej pracy znacznie dłuższej niż w przypadku tradycyjnych rozrzutników. Jak będzie - zobaczymy, póki co z informacji uzyskanych od przedstawicieli firmy Kuhn, w Polsce pracuje na razie tylko 5 tego typu maszyn, wyprodukowanych w Stanach Zjednoczonych. Przyjrzyjmy się zatem efektom pracy rozrzutnika Pro Twin Slinger 8124, bo są interesujące.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu