Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
strona główna

Aktualności

Climate Corporation nabywa VitalFields w celu rozwoju innowacji w rolnictwie dla europejskich rolni

Climate Corporation nabywa VitalFields  w celu rozwoju innowacji w rolnictwie dla europejskich rolni
Listopad 23 09:53 2016 Wydrukuj

21 listopada, 2016 Climate Corporation, spółka zależna firmy Monsanto, ogłosiła przejęcie VitalFields, europejskiego producenta oprogramowania do zarządzania gospodarstwem rolnym z siedzibą w Tallinie, Estonia.

 
Zespół VitalFields dołączy do Climate Corporation, wzmacniając wysiłki firmy mające na celu dostarczanie technologii cyfrowych rolnikom na całym świecie.
 
Założona w 2011 roku i obecna w siedmiu europejskich krajach firma VitalFields oferuje łatwe w obsłudze narzędzie dla rolników do planowania, zarządzania i analizowania ich pracy w terenie, w tym uproszczonego monitorowania i raportowania wszystkich upraw, pomagając zapewnić przestrzeganie unijnych norm ochrony środowiska.
 
„Wizją Climate jest dostarczanie jednej scentralizowanej platformy cyfrowej dla rolnictwa w celu zapewnienia rolnikom narzędzi, których potrzebują, aby zoptymalizować swoją pracę” zdradził Mike Stern, prezes Climate Corporation. „VitalFields zbudowało prosperującą firmę, działającą w różnych europejskich krajach i zobaczymy, jak ich narzędzia cyfrowe uzupełnią ofertę naszej platformy Climate Fieldview™ w przyszłości. To przejęcie jest pierwszym krokiem Climate w kierunku ekspansji na rynek europejski i cieszymy się z perspektywy współpracy z VitalFields w celu rozwoju i ulepszenia oferty naszych aktualnych narzędzi oraz pomocy rolnikom w maksymalizacji zwrotu z każdego hektara.”
 
Narzędzia VitalFields będą nadal sprzedawane w Europie. Climate planuje rozszerzyć bazę użytkowników VitalFields. Pomoże to europejskim rolnikom zyskać cenne dane na temat swoich gospodarstw
i wykorzystać je w celu poprawy wydajności.
 
„Podzielamy wizję Climate Corporation dotycząca dostarczania jednej zintegrowanej platformy cyfrowej dla rolników na całym świecie”, przekonuje Martin Rand, Dyrektor Generalny i współzałożyciel VitalFields. „Cieszymy się z możliwości rozszerzenia dostępności narzędzi, które opracowaliśmy,
aby pomóc większej liczbie rolników w całej Europie zwiększyć korzyści, jakie narzędzia cyfrowe mogą zapewnić im w zakresie wydajności i stabilności.”
 
Przed tym nabyciem, Monsanto Growth Ventures (MGV), partner venture capital firmy Monsanto, dostrzegł potencjał w rozwijającej się firmie i stał się jednym z pierwszych inwestorów w VitalFields, włączając ją do portfela MVG, który obejmuje szeroką grupę niezależnych firm działających w kluczowych obszarach produkcji rolnej.
 
Wspomagana przez najmocniejszy silnik baz danych oraz najbardziej rozbudowaną sieć badań terenowych w rolnictwie, wiodąca w branży platforma od Climate Corporation – Climate Fieldview –  dostarcza zindywidualizowane analizy, które pomagają rolnikom w podejmowaniu decyzji opartych
o niezawodne dane w celu maksymalizacji plonów, poprawy wydajności i zarządzania ryzykiem. Oficjalnie wprowadzona w 2015 roku, platforma Climate FieldView jest aktualnie obecna na ponad
95 milionach akrów na terenie Stanów Zjednoczonych i Brazylii, a ponad 100 000 amerykańskich rolników korzysta z narzędzi cyfrowych Climate. W ciągu niespełna dwóch sezonów uprawnych, Climate FieldView szybko stała się najszerzej zintegrowaną platformą w branży i nadal zdobywa kolejne regiony świata, włączając w to niedawną ekspansję w Kanadzie i Brazylii.   
 
Warunki umowy nie zostały ujawnione. Zespół VitalFields będzie kontynuować działalność w Europie.
Aby uzyskać więcej informacji na temat Climate Corporation i platformy Climate Fieldview, prosimy odwiedzić stronę www.climate.com.

O Climate Corporation
Celem Climate Corporation, spółki zależnej firmy Monsanto, jest pomóc wszystkim rolnikom na świecie trwale zwiększyć wydajność dzięki wykorzystaniu narzędzi cyfrowych. Zintegrowana platforma cyfrowa dla rolnictwa Climate FieldView™ zapewnia rolnikom wszechstronny, połączony ze sobą zestaw narzędzi cyfrowych. Połączenie łatwego w realizacji zbierania danych w terenie, zaawansowanego modelowania upraw oraz monitoringu lokalnej pogody w prostym rozwiązaniu mobilnym i oprogramowaniu sieciowym, platformie Climate FieldView pozwala rolnikom lepiej zrozumieć współzależność czynników wpływających na ich gospodarstwa rolne oraz podejmować bardziej świadome decyzje w celu optymalizacji upraw, maksymalizacji wydajności i redukcji ryzyka.

O firmie Monsanto
Monsanto jest zaangażowane w dostarczanie szerokiej gamy rozwiązań, które pomogą wyżywić nasz rosnący świat. Zajmujemy się produkcją nasion owoców, warzyw i kluczowych roślin, takich jak kukurydza, soja, i bawełna, które pomagają rolnikom uzyskać lepsze plony, wykorzystując przy tym bardziej wydajnie wodę oraz inne ważne zasoby. Pracujemy nad znalezieniem trwałych rozwiązań dla zdrowia gleby, pomagamy rolnikom wykorzystywać dane w celu poprawy praktyk rolniczych i ochrony zasobów naturalnych oraz zapewniamy środki ochrony roślin w celu zminimalizowania strat spowodowanych przez szkodniki i choroby. Poprzez programy i partnerstwa współpracujemy z rolnikami, naukowcami, organizacjami non-profit, uniwersytetami oraz innymi organizacjami, aby pomóc w rozwiązaniu niektórych z największych wyzwań dzisiejszego świata. Więcej na temat.

O VitalFields
WeatherMe OÜ, które prowadzi działalność jako Vital Fields to firma z branży oprogramowania dla rolnictwa, która oferuje łatwe w obsłudze narzędzie dla rolników do planowania, zarządzania i analizowania ich pracy w terenie, w tym uproszczonego monitorowania i raportowania wszystkich upraw, pomagając zapewnić przestrzeganie unijnych norm ochrony środowiska. Założona w 2011 roku
z siedzibą w Tallinie, Estonia, firma VitalFields jest obecna w siedmiu krajach europejskich: Austrii, Estonii, Niemczech, Polsce, Rumunii, Szwajcarii i Ukrainie.