Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 5-6/2006

Używane sieczkarnie do kukurydzy

Sezon na sieczkarnie do kukurydzy tuż tuż. Od paru lat dość chodliwym towarem są jedno- lub dwurzędowe, zaczepiane bądź zawieszane. Zwłaszcza te z drugiej ręki. Na co zwracać uwagę przy zakupie takiej maszyny? Oferta używanych sieczkarni do zbioru kukurydzy obejmuje wyroby producentów krajowych oraz maszyny pochodzące z importu. Mamy do wyboru sieczkarnie zawieszane, przyczepiane lub samobieżne. Urządzenia napędzane od WOM ciągnika cieszą się największym zainteresowaniem, ponieważ są tańsze od maszyn samobieżnych i mogą być z powodzeniem stosowane w większości gospodarstw rolnych. Praca maszyną zawieszaną lub zaczepianą jest dość wygodna. Maszyna umożliwia jednoczesne koszenie, rozdrabnianie i podawanie zielonki na przyczepę. Ścięte przez nożycowy zespół tnący lub noże tarczowe rośliny są podawane na walce wciągająco-zgniatające. Zgnieciona zielonka cięta jest w bębnowym lub toporowym zespole rozdrabniającym, a rozdrobnione rośliny wraz z tłoczonym powietrzem są kierowane kanałem wylotowym na przyczepę.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu