Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 5/2009

Przyczepka z podwozia Cyklopa Pomysł za 300 zł

Zanim zdecydujemy się zezłomować nieużywanego od dawna Cyklopa, warto sprawdzić czy niektórych elementów nie da się wykorzystane ponownie. Naszemu Czytelnikowi podwozie od tego ładowacza posłużyło za konstrukcję nośną dwukółki. W moim gospodarstwie, tak jak w wielu w okolicy, od paru lat zalegał nieużywany ładowacz Cyklop. Czas zdążył już mocno odcisnąć na nim swoje piętno i na pierwszy rzut oka całość kwalifikowała się jedynie na złom. Jednak po dokładniejszych oględzinach okazało się, że podwozie ładowacza, jak wiadomo wykonane niegdyś bardzo solidnie, nie uległo korozji i w sam raz nadaje się na podstawę jednoosiowej przyczepki. Taka dwukółka to bardzo potrzebny środek transportu, zwłaszcza do przewożenia różnych materiałów w obrębie gospodarstwa. Dużą przyczepą w warunkach wąskiej zabudowy jaką dysponuję trudno jest manewrować, a zwrotna jednoosiówka radzi sobie doskonale.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu