Drodzy Czytelnicy,
w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej. Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz] W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego. Redakcja "AGROmechaniki"
|
Roczniki
archiwum
archiwum
Regulamin wyszukiwarki artykułów
Wyszukiwarka
AGROmechanika 6/2009
Kosić nisko czy wysoko? Ile można zarobić zostawiając rżysko wyższe niż tradycyjne 10 cm? Znamy odpowiedź.
(cz. 1) Do nowych, częściowo kontrowersyjnych trendów w technologii uprawy zbóż należy stosowanie koszenia wysokiego przy ich zbiorze. Tym, co przekonuje coraz większą liczbę rolników jest fakt, że przy wprowadzeniu takiej technologii można sporo zaoszczędzić. Tematem niniejszego artykułu nie jest koszenie kłosowe, a więc takie koszenie wysokie, przy którym w pierwszej kolejności zbierane są jedynie kłosy, a później sama słoma. Chodzi tu natomiast o ustawienie zespołu żniwnego tak wysoko, aby nie była zbierana wilgotna, z reguły jeszcze niedojrzała przyziemna partia łodyg (do wysokości 10-20 cm), która absorbuje 20-30% zdolności omłotowej kombajnu zbożowego. Dotyczy to również uprawy pożniwnej odpowiedniej do koszenia wysokiego. Coraz więcej rolników stosuje koszenie wysokie - zwłaszcza w latach, kiedy pogodowe warunki zbioru są niekorzystne. W latach z wyjątkowo dobrą pogodą powracają oni do koszenia niskiego, które jest najlepszym punktem wyjścia do dalszej uprawy. Koszenie wysokie przynosi całkiem niemałe korzyści - pod warunkiem jednak, że uprawa zboża zostanie poprowadzona pod kontem tego rodzaju koszenia. Koszenie wysokie niekoniecznie daje dobre rezultaty, gdy wykonywane jest przypadkowo. Jeśli natomiast jest traktowane jako integralny element zbiorów i odpowiednio przygotowane, to niezależnie od warunków pogodowych może przynieść gospodarstwu znaczne korzyści, nie tylko finansowe.
Pobierz plik PDF artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
- Wysłać SMS o treści AP.ARTAM na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto.
W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
LUB Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Usługa SMS dostępna jest w sieciach T-mobile, Plus, Play, Orange. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system CTM Mobiltek. Regulamin usług SMS. Reklamacje usług SMS.
Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl