Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 6/2009

Test Błękitny twardziel Lemken Kompaktor wymaga sporej liczby koni mechanicznych, ale co oferuje w zamian?t;/f

Czym wykonać uprawę przedsiewną, aby stworzyć optymalne warunki do kiełkowania nasion oraz późniejszego wzrostu roślin? Proponujemy zwrócić uwagę na agregat Kompaktor firmy Lemken. Choć to maszyna bierna,ma weiledo zaoferowania. Przed agregatami uprawowymi stawia się jasno określone wymagania, przede wszystkim: - praca na odpowiedniej głębokości uprawy nie przekraczającą głębokości umieszczenia nasion, - zachowanie struktury gruzełkowatej nad nasionami i jednocześnie zlikwidowanie barier mechanicznych dla kiełkujących ziarniaków, - dobre napowietrzenie warstwy uprawnej, - utrzymanie odpowiedniej wilgotności gleby oraz nienaruszonej warstwy kapilarnej zapewniającej dobre podsiąkanie wody. Takim zadania może spełnić tylko odpowiednio zbudowana i precyzyjna maszyna. Idealnie jest jeśli przygotowanie pola do siewu mimo ciężkich warunków glebowych odbywa się w jednym przejeździe.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu