Drodzy Czytelnicy,
w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej. Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz] W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego. Redakcja "AGROmechaniki"
|
Roczniki
archiwum
archiwum
Regulamin wyszukiwarki artykułów
Wyszukiwarka
AGROmechanika 6/2009
W klasie 50 ton Dwa rotory, 7-metrowy heder i do tego prawie 470 koni - ten kombajn musi być wydajny.
Mieliśmy okazję wypróbować kombajn rotorowy CR 9070 Elevation firmy New Holland podczas zbiorów pszenicy.Jego osobliwością jest to, że podsiewacz i górne sita nowego zespołu czyszczącego drgają przeciwbieżnie. Kombajny zbożowe CR z dwoma przeciwbieżnymi rotorami to maszyny z najwyższego segmentu oferty firmy New Holland. Maszyna, którą testowaliśmy, wyposażona była w nowy silnik Iveco Cursor 10 o mocy znamionowej 435 KM (320 kW) przy 2100 obr./min. Moc maksymalna, wynosząca 469 KM (345 kW), osiągana jest przy 2000 obr./min. Zbierając pszenicę o plonie 7,5 t/ha (skutki suszy), nie mogliśmy sprawdzić granic możliwości kombajnu z zespołem żniwnym Varifeed o szerokości 7,32 m. Lepszy byłby heder o szerokości 9,15 m. Ale stosunkowo słaby plon i wyjątkowo krucha słoma oznaczały jednocześnie optymalne warunki pracy kombajnu rotorowego. W zespole żniwnym Vatifeed stół może być bezstopniowo wysuwany i cofany w zakresie 50 cm. Robi się toz kabiny za pomocą przycisku na dźwigni jazdy.Dzięki temuprzejście ze zbioru pszenicy na zbiór rzepaku może się odbyć bardzo szybko i nie jest do tego potrzebny specjalny stół do rzepaku. Zespół żniwny Varifeed zdecydowanie poprawia przepływ materiału i polecamy go,mimo żekosztuje o 7130 euro więcej od standardowego.
Pobierz plik PDF artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
- Wysłać SMS o treści AP.ARTAM na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto.
W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
LUB Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Usługa SMS dostępna jest w sieciach T-mobile, Plus, Play, Orange. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system CTM Mobiltek. Regulamin usług SMS. Reklamacje usług SMS.
Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl