Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 5-6/2006

Pracuj bezpiecznie Bez uprawnień lepiej nie wsiadać

W gospodarstwach rolnych stosuje się wiele maszyn i urządzeń, które stwarzają różne zagrożenia. Coraz częściej jest to specjalistyczny sprzęt, który powinna obsługiwać osoba z odpowiednimi uprawnieniami. Obsługi nowego sprzętu rolnik uczy się najczęściej samodzielnie, nie korzystając z żadnej fachowej pomocy. Często jedynym źródłem wiedzy na temat zasad pracy i bhp jest informacja uzyskana od sąsiada . Obsługując nowe urządzenie wielokrotnie kieruje się intuicją i swoim doświadczeniem. Taki sposób nauki powiela i utrwala błędy oraz złe przyzwyczajenia. Nauka obsługi maszyn i urządzeń na zasadzie prób i błędów może skończyć się, niewłaściwym wykonaniem pracy, uszkodzeniem urządzenia, obrażeniami rolnika, a nawet śmiercią.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu