Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7/2006

Park maszynowy Ciągniki dla małych gospodarstw

Ciągnik o mocy do 50 KM to idealna propozycja dla większości gospodarstw małoobszarowych. Co zatem w tym segmencie oferują producenci traktorów? Zarówno w Polsce, jak i w krajach Europy zachodniej małoobszarowe gospodarstwa rolne mają znaczący udział w strukturze rolnictwa. Niewielkie powierzchnie gruntów rolnych i niski poziom produkcji nie sprzyja tam wysokiemu wykorzystaniu techniki rolniczej. Co więcej, niewielkie pola pociągają za sobą dużą liczbę nawrotów i wymagają stosowania maszyn o mniejszej szerokości roboczej. Te z kolei mają niewielką wydajność, podobnie jak zapotrzebowanie na moc. W takich przypadkach wystarczają ciągniki małej mocy, która tutaj nie musi przekraczać 50 KM. Ciągniki lekkie, bo tak można nazwać ciągniki o mocy poniżej 50 KM, mogą mieć również zastosowanie w dużych gospodarstwach z reguły do prac wewnętrznych. Zastosowanie ciągników małej mocy widoczne jest również w gospodarstwach o profilu sadowniczym lub ogrodniczym. W polskim rolnictwie ich udział stanowi ok. 60% parku ciągnikowego. Inne zastosowanie to firmy komunalne wykonujące prace na ulicach oraz terenach zielonych miast.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu