Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7/2006

Bioenergia Małe wytwórnie do przydomowej produkcji biodiesla

Gdy naftowe rekiny i wspierani przez nich \"fachowcy\" z uporem wmawiali nam, że biopaliwa szkodzą silnikom, tuż pod ich nosem wyrastały firmy, które wytrwale opracowywały projekty instalacji do przydomowej produkcji biodiesla. Dzięki temu dzisiejsza oferta jest bogata, a zainteresowanie małymi wytwórniami przechodzi najśmielsze oczekiwania. Nazywane są różnie: estryfikatory, wytwórnie czy mini- i agrorafinerie. Jeszcze kilka lat temu były to urządzenia prawie nieznane w naszym kraju, a o takich konstrukcjach nieśmiało wspominali tylko niektórzy naukowcy i entuzjaści paliw odnawialnych. Dziś instalacje do przydomowej produkcji biodiesla robią wśród naszych rolników i transportowców prawdziwą karierę. Prawie nikt nie pyta do czego służy stożkowy zbiornik z plątaniną przewodów, ważne ile kosztuje. Ceny są różne - od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak zanim dokładniej przyjrzymy się ofercie rynkowej, kilka słów przypomnienia, czym jest biodiesel.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu