Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 8/2006

Budownictwo Silikat - wytrzymały i tani

Białe i schludne budynki inwentarskie z silikatu zdobią niejedno gospodarstwo. Czy wybór takiego materiału do budowy obiektów to trafna decyzja? Wyroby silikatowe czyli tzw. ceramika wapienno-piaskowa, znane są już do 120 lat. Jednak swoimi korzeniami sięgają aż do starożytności. Jest to odwzorowanie naturalnego piaskowca, z którego zbudowano piramidy egipskie, katedrę Notre Dame czy paryski Luwr. Początek produktów wapienno-pisakowych datuje się na rok 1880 - odkrycie Michaelisa. Wykazał on, że odpowiednio zagęszczona wilgotna mieszanina wapna i piasku kwarcowego, poddana działaniu nasyconej pary wodnej o wysokiej temperaturze, w procesie twardnienia daje sztuczny kamień o dużej wytrzymałości.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu