Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 8/2006

Bioenergia Produkcja biodiesla - czy to się opłaca?

Przydomowa linia do produkcji biodiesla pozwala uniezależnić się od stale drożejącego oleju napędowego. Ale czy taka inwestycja zawsze się opłaca? Wielu rolników zastanawia się nad produkcją biodiesla we własnym gospodarstwie. Po wielu latach oczekiwań będzie to w końcu możliwe. Prezydent Lech Kaczyński 8 września 2006 roku podpisał bowiem ustawę o biopaliwach i choć wchodzi ona w życie dopiero 1 stycznia 2007 roku, to już dziś rozbudza nadzieję na polepszenie sytuacji ludzi żyjących na wsi. Chodzi mianowicie o dwie sprawy zawarte w ustawie: kontraktacje roślin do produkcji bioetanolu i estrów oraz możliwości produkowania paliwa na własne potrzeby. W świetle ustawy kontraktacja ma być obowiązkowa na okres co najmniej 5 lat i powinna określać ceny skupu. Drugą ważną sprawą jest możliwość produkowania paliwa na własne potrzeby w ilości 100 litrów na każdy hektar użytków rolnych.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu