Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 10/2006

Twój warsztat Miedź, żeliwo, stal ...

W wyniku bardzo wysokiej temperatury, nawet 6000 C, elektroda i brzegi przedmiotu spawanego stapiają się szybko na wąskiej przestrzeni. Stopiony metal elektrody oraz krawędzie przedmiotu spawanego tworzą wspólne jeziorko, które po skrzepnięciu daje spoinę. Dobra jakość spawania i napawania stalowych części w dużym stopniu zależy od ich składu chemicznego, głównie od zawartości węgla i dodatków stopowych. Zawartość węgla większa niż 0,2% wywołuje powstawanie naprężeń i kruchych hartowniczych pęknięć. Aby uniknąć tych wad, proces prowadzi się z minimalnym nasileniem, nie dopuszczając do pojawienia się porów, braku przetopu, wytrąceń żużla, podcięć i wykonując płynne przejścia od przedmiotu do napawanej warstwy. Nie należy stosować sczepień, których nie udaje się całkowicie zaspawać, a także ponownego zespawania uszkodzeń spawami krótszymi niż 100 mm. Wielowarstwowe spawanie lub napawanie przeprowadza się w taki sposób, aby przy nałożeniu następnej warstwy, poprzednia nie została ochłodzona do temperatury niższej niż 200 0C.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu