Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2007

Twój warsztat Lutowanie miękkie

Lutowanie - najstarszy proces spawalniczy - daje połączenia o dużej szczelności. Wykonane jest spoiwem o temperaturze topnienia niższej niż ta, którą mają materiały łączone. Materiały dodatkowe stosowane w procesach lutowania to lut oraz topnik lutowniczy. Lutowanie jest również jedną z nielicznych metod umożliwiających łączenie ze sobą metali i stopów o różnych własnościach. W zależności od temperatury topnienia lutu mówi się o lutowaniu miękkim i twardym (lutowanie twarde opiszemy w przyszłym numerze AGROmechaniki). Lutowanie miękkie stosowane jest zazwyczaj do łączenia części o niedużych naprężeniach w złączu, np. podzespoły instalacji elektrycznych lub elektroniki. Wykorzystywane jest również do uszczelniania połączeń części pracujących w niewysokich temperaturach, np. cienkościennych zbiorników, pojemników, rynien, czy rurociągów.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu