Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2007

Test Diabeł tkwi w szczegółach

W wozach paszowych Euromix I serii 80 firma Kuhn zastosowała sprawdzone rozwiązania z wcześniejszych serii. I tak, pojemność zbiornika mieszalnika może \"rosnąć\" wraz ze stadem - od 9 do 13 m3. Istnieje też możliwość doposażenia wozów. Większość mieszalników sprzedawanych obecnie na rynku niemieckim to mieszalniki pionowe. Producenci ograniczają swoje oferty właściwie już tylko o takie serie. Nasuwa się zatem pytanie czy w tej prostej technologii jest jeszcze coś do ulepszenia? Jak to często bywa, diabeł tkwi w szczegółach. Niekiedy drobne modyfikacje formy zbiornika czy ślimaków przynoszą znaczną poprawę pod względem stopnia wymieszania lub zapotrzebowania na moc. Poza tym z serii na serię konstrukcja poszczególnych elementów wozów paszowych staje się coraz bardziej solidna. Nieustannie rosną wymagania w zakresie eksploatacyjnego potencjału maszyn, które zwykle wykorzystywane są w gospodarstwach kilka razy w ciągu dnia.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu