Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2006

Obuwie ochronne

Większość obuwia stosowanego przez rolników nie nadaje do tego celu. Używanie go często przynosi więcej szkody niż pożytku. W jakie buty warto zatem obuć stopy? Za ok. 120 zł można kupić nawet sześć par gumiaków lub jedną parę solidnych butów, które ochronią stopę przed silnym uderzeniem lub kawałkiem rozżarzonego metalu. Ale dla wielu osób, zwłaszcza tych, które nie dbają o stopy, jakość obuwia to żaden argument. Na nogi byle co Niby każdy wie, że mocno podniszczone buty dawno powinny znaleźć się w śmietniku, ale ze względu na oszczędność (bardzo wątpliwą) często są przeznaczane do prac w gospodarstwie. Utarło się bowiem, że w obejściu na nogi można włożyć każdy but, byle by trzymał się stopy. A tymczasem niewłaściwe obuwie było przyczyną już niejednego wypadku. Skręcenia, zwichnięcia i złamania nie tylko stóp spowodowane używaniem niewłaściwego obuwia ochronnego to niemal codzienność w pracy w gospodarstwie. Niestety, dopiero gdy dojdzie do wypadku, wyciągany jest wniosek, że solidne buty to podstawa bezpieczeństwa zarówno przy doglądaniu zwierząt, jak i w pracy maszynami.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu