Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2007

Siewniki na duże powierzchnie

Wydajności przekraczające nierzadko 6 ha/h i zbiorniki nasienne o pojemności kilku tysięcy litrów to tylko nieliczne z imponujących parametrów, którymi cechują się siewniki przeznaczone na ogromne areały. Siewnik przeznaczony dla gospodarstwa wielkoobszarowego powinien cechować się dużą wydajnością powierzchniową. Zależy ona od 2 parametrów: szerokości roboczej maszyny i prędkości roboczej, z jaką może ona pracować. Oczywistym jest fakt, że im większa wartość każdego z tych parametrów, tym większe jest również zapotrzebowanie na moc potrzebną do uciągu siewnika. Do współpracy z najmniejszymi 3-metrowymi wersjami potrzeba zwykle ciągnika o mocy co najmniej 120 KM. W większości przypadków, siewniki przeznaczone na duże powierzchnie są maszynami zaczepianymi. Tylko nieliczne modele zawieszane są na TUZ-ie. Zwykle połączone są z sekcją narzędzi doprawiających, dlatego częściej określane są mianem agregatów uprawowo-siewnych. Siewniki o ponadprzeciętnych wydajnościach znajdują się w ofercie handlowej niemal każdego szanującego się producenta sprzętu siewnego. Poniżej przedstawiamy Państwu propozycje niektórych producentów.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu