Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 3/2007

Budownictwo Silosy i zbiorniki paszowe

Przechowywanie pasz treściwych w workach lub na pryzmach często jest powodem pogorszenia ich jakości i to dość znacznie. Składowanie w specjalnych silosach lub zbiornikach pozwala temu zapobiec. Pomieszczenie lub zbiornik przeznaczony do magazynowania koncentratów paszowych powinny być suche i bez obcych zapachów. Przechowywanie pasz treściwych w warunkach otoczenia, gdzie poziom wilgotności przekracza 65%, powoduje samoistne nawilżanie materiału i początek niekorzystnych zmian biochemicznych. W efekcie pogarsza się jakość paszy, okres jej przydatności ulega skróceniu, a niepożądane procesy powodują, że nie nadaje się już pod względem żywieniowym. Koncentraty paszowe z uwagi na wyższe zagrożenie nawilżeniem dostarczane są i przechowywane najczęściej w workach. Krytyczna wilgotność koncentratów to 13%, natomiast optymalna 10%. Okres przechowywania koncentratów nie powinien być dłuższy niż 2 miesiące, chyba, że producent dopuszcza dłuższy czas.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu