Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2006

Kiedy potrzebna jest deszczownia?

Kupujemy deszczownie (cz. 1) Susze w trakcie wegetacji dotykają co roku tysięcy polskich gospodarstw. Czy ten powód jest wystarczającym argumentem, by kupić deszczownię? Trudno jest określić, jak niskie muszą być opady atmosferyczne w okresie wegetacyjnym, aby deszczowanie było uzasadnione. Jest to bowiem związane również z ich rozkładem w tym okresie. Jako przykład może posłużyć sytuacja, w której przewidywane prognozy pogody podpowiadają, iż opad wystąpi następnego dnia, ale warunki uprawy wymagają, by roślinom dostarczyć wodę natychmiast. Należy w takiej sytuacji przeprowadzić nawadnianie, gdyż nawet opóźnienie o jedną dobę może prowadzić do tak dużego przesuszenia rośliny, iż zmiany mogą być nieodwracalne, a co się z tym wiąże - nastąpi drastyczny spadek oczekiwanych plonów. Zatem, mimo iż w całym okresie wegetacyjnym mogła wystąpić wystarczająca suma opadów dla danej plantacji, to i tak należało wykonywać deszczowanie. Opady mogły być bowiem niekorzystnie rozłożone w czasie, np. kumulować się na końcu okresu wegetacyjnego.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu