Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 4/2007

Budownictwo Lejowy czy płaskodenny?

Nad wyborem silosu zastanawia się wielu rolników. Pytanie tylko - jaki wybrać. Odpowiedź znajdą Państwo w tym artykule. W ostatnich latach obserwuje się ciągły wzrost sprzedaży silosów. Metalowe lub betonowe stały się nieodzownym wyposażeniem nowo powstałych magazynów. Postęp technologiczny dotyczący projektowania i produkcji zapewnia bardzo dobrą jakość silosów, bezpieczeństwo konstrukcyjne oraz trwałość. Początkowo metalowe modele cechowały się ograniczoną pojemnością, która była zdecydowanie niższa niż w przypadku silosów betonowych. Konstrukcje silosów zbożowych, oferowanych dziś na rynku, pozwalają na przechowywanie surowców w ilościach od 5 do nawet 15 tys. ton. Jeśli chodzi o konstrukcję zbiorniki te spełniają wymagania względem wytrzymałości mechanicznej, jak również jakościowej m. in. poprzez stosowanie blach ocynkowanych czy powlekanych, odpornych na korozję. Krajowe silosy stosowane są do magazynowania przede wszystkim ziarna zbóż i nasion rzepaku. Wielu producentów i importerów silosów ma do zaoferowania szeroką gamę produktów do przechowywania zbóż i nasion rzepaku. Przykładową ofertę prezentuje tabela 1. i 2., w której zestawiono również wybrane pojemności silosów i odpowiadające im ceny.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu