Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 1/2006

Biopaliwa grożą Polsce

W czasie, gdy w Polsce mnożyły się teorie o rzekomym szkodliwym wpływie biopaliw na silniki, nikt nie wspomniał słowem, że prawdziwym zagrożeniem są sankcje UE za niewywiązanie się z planu wykorzystania biopaliw. Kiedy na przełomie 1999 i 2000 roku budowano zespoły oraz koncepcję ustaw i rozporządzeń o biopaliwach i biokomponentach, media atakowały wszelkie przejawy aktywności związane z biopaliwami, prorokując kłopoty silnikowe użytkowników, wzrost kosztów eksploatacji i ograniczenia wolności wyboru użytkowanych produktów. Batalia medialna i szereg innych czynników doprowadziły w efekcie do kilkuletnich opóźnień w rozwoju sektora biopaliw transportowych w naszym kraju, który ledwie co raczkuje, konkurując jednocześnie z jednym z największych sektorów - sektorem paliwowym (ok. 3000 mld USD obrotów rocznie na całym świecie).

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu