Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 5/2007

Bioenergia Biomasa rolnicza na cele energetyczne

Nakłady na odnawialne źródła energii, w tym również biomasę rolniczą uważa się za długoterminowe inwestycje o najniższym stopniu ryzyka. Znaczny wzrost zainteresowania alternatywnymi źródłami energii przypada na lata 90. ubiegłego wieku. Korzyści płynące z wykorzystania tego rodzaju energii dla lokalnych społeczności, promowania rozwoju regionalnego, zwiększenia poziomu bezpieczeństwa energetycznego, stworzenia nowych miejsc pracy oraz możliwości ekologicznych a przede wszystkim ograniczenia emisji dwutlenku węgla (wpływającego na pogłębiający się efekt cieplarniany), są bardzo duże i właściwie bezcenne. Poza tym jest również obowiązek realizacji zobowiązań międzynarodowych, wynikających z Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu oraz Protokołu z Kioto do tej konwencji, która określa ramy prawne dla rozwoju odnawialnych źródeł energii.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu