Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2006

Aplikatory gnojowicy

Gnojowica jest jednym z największych źródeł emisji amoniaku do atmosfery w Europie. W związku z tym w ostatnich 20 latach przeprowadzono wiele badań nad zmniejszeniem tego źródła strat azotu poprzez rozwój konstrukcji maszyn oraz technik nawożenia. Te czynniki doprowadziły do prawdziwej rewolucji na rynku wozów asenizacyjnych w Europie Zachodniej. Wiele nowinek z tego zakresu dotarło już również do Polski. Gnojowica jest najbardziej rozpowszechnionym nawozem naturalnym w Europie. Intensywne rolnictwo, przede wszystkim chów zwierząt i gospodarka nawozami odzwierzęcymi, są odpowiedzialne za 70% całkowitej emisji amoniaku do atmosfery, z tego sam rozlew gnojowicy daje ok. 10%. Dlatego na zachodzie Europy wdrażane są rozwiązania ograniczające szkodliwy wpływ nawożenia na środowisko. W Polsce, gdzie produkcja gnojowicy wzrasta szybko w ostatnich latach, duże zmiany w zakresie przechowywania i stosowania nawozów naturalnych nastąpią w niedalekiej przyszłości. Zmiany te, oprócz sposobów przechowywania nawozów, będą dotyczyć przede wszystkim sposobów rozlewu gnojowicy. Więcej informacji znajdziecie Państwo w kwietniowym wydaniu AGROmechaniki.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu