Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2006

Bierne agregaty uprawowe

Uprawa przedsiewna ma umożliwić prawidłowy wysiew nasion, kiełkowanie i rozwój zasianych roślin. Warunki glebowe i dobór elementów składowych agregatu biernego powinny pozwolić przygotować glebę w jednym przejeździe roboczym, nawet na glebach cięższych. Korzyści ze stosowania agregatów do przedsiewnej uprawy gleby w porównaniu do tradycyjnej uprawy rozdzielnej to m.in.: -ograniczenie liczby przejazdów po polu i mniejsze ugniatanie gleby; -większa wydajność oraz lepsza jakość uprawy; -oszczędność nakładów energii Ile koni na metr? Bierne agregaty uprawowe wymagają średnio od 12 do 15 kW mocy ciągnika na metr szerokości roboczej. Należy pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości roboczej zapotrzebowanie na moc ciągnika wzrasta. Nowoczesny agregat uprawowy oraz uprawowo-siewny wymaga do współpracy ciągnika o dużej mocy, z napędem na 4 koła, o sprawnej hydraulice i wyposażonego w koła bliźniacze, szczególnie podczas wiosennych prac. Więcej informacji znajdziecie Państwo w kwietniowym wydaniu AGROmechaniki.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu