Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7-8/2007

Czeski Zetor 25

Prosty traktor, zdolny do pracy w każdych warunkach, a co ważne produkowany w dużych ilościach, oraz zaledwie 26-konny silnik z ciężkim kołem zamachowym, był trudny do zdławienia. Przodujący traktorzyści potrafili przepracować Zetorem bez kapitalnego remontu ponad 7700 godzin. W 1946 roku z bram czeskiej fabryki Zbrojovka w Brnie wyjeżdża pierwszy ciągnik rolniczy Zetor 25, który zapoczątkował sukces popularnych traktorów tej serii. Nazwa \"ZETOR\", powstała przez połączenie pierwszej litery \"Zet\" od nazwy fabryki Zbrojovka i ostatnich liter słowa traktor \"or\". Traktory tej marki są znane w naszym kraju prawie każdemu rolnikowi. Ale jeszcze siedemdziesiąt lat temu niewielu o nich słyszało. Wyroby Zetora pojawiły się po wojnie w najbardziej odpowiednim momencie. Były niczym samochód \"Ford T\"- proste i zdolne pracować w każdych warunkach, a co ważne - produkowano je w dużych ilościach. Dziś już trzecie pokolenie użytkowników zasiada za kierownicą ciągników Zetor.

Autorzy

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu