Drodzy Czytelnicy,
w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy. W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej. Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz] W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego. Redakcja "AGROmechaniki"
|
Roczniki
archiwum
archiwum
Regulamin wyszukiwarki artykułów
Wyszukiwarka
AGROmechanika 7-8/2007
Siewniki (nie tylko) poplonowe
Duże zainteresowanie specjalistycznymi siewnikami poplonowymi, jak również popyt na nie, zaowocowały na rynku wzrostem podaży tych maszyn. Jest zatem w czym wybierać. Tradycyjna uprawa roli oraz siew poplonów tradycyjnym sposobem są - ze wglądu na wysokie nakłady energii i materiałów - dość drogie. Wysokie koszty zmuszają więc do poszukiwania tańszych i jednocześnie efektywniejszych sposobów siania poplonów. Cel - redukcja kosztów Celem stosowania specjalistycznych siewników poplonowych jest redukcja kosztów uprawy poplonów. A wszystko za sprawą agregowania ich z maszynami, którymi wykonuje się uprawy pożniwne. Jeden przejazd wystarcza aby uprawić, zasiać poplon i wyrównać pole. Podczas tradycyjnej uprawy każdy z etapów (przejazdów roboczych) wymaga zaangażowania odpowiedniej mocy ciągników wraz z operatorami, co już samo w sobie jest kosztem. Problem staje się jeszcze bardziej widoczny przy kilku- lub kilkunastohektarowym areale poplonów i obecnych cenach paliw. Przy dużych areałach bardzo istotny jest także czas, który coraz częściej jest czynnikiem deficytowym. Tymczasem zastosowanie siewnika poplonów daje także widoczne oszczędności w tej materii.
Pobierz plik PDF artykułu
Aby pobrać artykuł należy:
- Wysłać SMS o treści AP.ARTAM na numer 73068. Koszt wysłania wiadomości SMS wynosi 3,69 PLN brutto.
W odpowiedzi otrzymasz SMS z kodem, który należy wpisać w oznaczonym polu.
LUB Dokonać przelewu za pośrednictwem Dotpay w wysokości 2,00 PLN brutto. Po zrealizowaniu płatności otrzymasz kod, który należy wpisać w oznaczonym polu. Kod dostępu zostanie wyświetlony na ekranie oraz wysłany na podany podczas realizacji płatności adres e-mail. Kliknij na logo "Zapłać online przez Dotpay", aby dokonać przelewu.
Pobranie artykułu jest równoznaczne z akceptacją regulaminu.
Usługa SMS dostępna jest w sieciach T-mobile, Plus, Play, Orange. Usługi Premium SMS dostarcza i obsługuje system CTM Mobiltek. Regulamin usług SMS. Reklamacje usług SMS.
Właściciel:
Oficyna Wydawnicza "OIKOS" Sp. z o.o.
ul. Kaliska 1/7
02-316 Warszawa
NIP: 118-00-09-226
Kontakt:
Dział prenumeraty:
tel.: 22 659 36 50
fax: 22 833 66 49
e-mail: prenumerata@oikos.net.pl