Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 7-8/2007

Test 33 noże w szufladzie

Prasy belujące firmy New Holland należą do pierwszej ligi tego rodzaju maszyn. Model BB 950 A, z kanałem o wymiarach 120x70 cm, został ostatnio gruntownie przerobiony. Przedstawiamy zatem jego plusy i minusy. New Holland twierdzi, że co trzecia prasa belująca pracująca na polach całego świata pochodzi z zakładów koncernu CNH, a więc z belgijskiego Zedelgem. Model BB 950 w najnowszej wersji oznaczony jest dodatkową literą \"A\". Maszyny w wersji \"A\" wkroczyły na pola całkiem niedawno, bo w sezonie 2005. Testowana przez nas prasa wyposażona była w 33-nożowy mechanizm tnący CropCutter (20 900 euro, w pakiecie z hydraulicznym wypychaczem i hydraulicznie składaną zsuwnią bel). Pojedyncza oś miała ogumienie 700/45-22.5. Maszyna pracowała głównie przy zbieraniu słomy i siana, a przez kilka dni także przy zbieraniu trzeciego pokosu zielonki na kiszonkę.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu