Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2006

Sposób na zerwane śruby

Urwana śruba, której na pierwszy rzut oka nijak nie da się wykręcić, to częsty widok podczas napraw warsztatowych. Poniżej prezentujemy kilka porad, jak usunąć zerwaną śrubę. Śruba i nakrętka to najpopularniejszy sposób łączenia części maszyn i urządzeń. Przy każdej, nawet najdrobniejszej naprawie maszyny, chcąc zdemontować zużytą lub uszkodzoną część, jesteśmy zmuszeni w pierwszej kolejności do odkręcenia w najlepszym przypadku kilku śrub. Często sama naprawa części trwa krócej niż jej demontaż, szczególnie gdy śruby, które trzeba odkręcić, są skorodowane lub uszkodzone. Wystarczy bowiem chwila nieuwagi, by doszło do zerwania rdzenia lub uszkodzenia gwintu na śrubie, nakrętce albo w otworze wewnątrz elementu, np. w obudowie. Gdy w czasie demontażu uszkodzimy typową nakrętkę lub zerwiemy śrubę, to nie ma większego sensu ich naprawiać, np. ponownie gwintując. Najlepiej po prostu wymienić je na nowe. Koszt jest niewielki, a poza tym mamy pewność, że połączenie będzie sprawne i niezawodne. Więcej informacji znajdziecie Państwo w kwietniowym wydaniu AGROmechaniki.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu