Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 2/2006

Kredyt preferencyjny na zakup maszyn

Skąd czerpać środki na inwestycje w gospodarstwie? To pytanie zadaje sobie wielu rolników. Podpowiadamy, gdzie można starać się o kredyty preferencyjne na zakup maszyn i modernizację gospodarstwa. Obecnie rolnicy mogą korzystać z \"pomocy istniejącej\" przed akcesją UE oraz nowych form pomocy, opartych na zasadach finansowania rolnictwa w UE. Te drugie okazały się jednak tak interesujące, że? dziś już w zasadzie nie ma o co zabiegać. Skupmy się więc na zasadach dotychczasowej pomocy, i z nazwy, i faktycznie - istniejącej. \"Pomoc istniejąca\" Do końca trzeciego roku od dnia przystąpienia do Unii Europejskiej Polska może stosować \"istniejącą\" (w rozumieniu Traktatu WE) pomoc przyznawaną w rolnictwie. Nasz kraj zgłosił kilkadziesiąt form pomocy państwa, które mogą być stosowane jeszcze do końca kwietnia 2007 roku. Po tej dacie pomoc państwa będzie mogła być udzielona, jeśli będzie zgodna z unijnym prawem i jeśli zostanie przyjęta w Komisji Europejskiej. Dla rolników najważniejsza spośród \"pomocy istniejącej\" jest możliwość korzystania z linii kredytowych, do oprocentowania których dopłaca państwo. Więcej informacji znajdziecie Państwo w kwietniowym wydaniu AGROmechaniki.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu