Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 9/2007

Potencjał drzemie w paliwach BtL

Biopaliwa drugiej generacji, takie jak paliwa BtL, są pod względem technicznym jak najbardziej wykonalne i wiele obiecują. Wiążą się z nimi też korzyści ekologiczne. Wnioski do jakich doszli Niemcy, mogą być interesujące także dla nas. BtL to skrót od angielskich słów \"Biomass to Liquid\", co można przetłumaczyć jako \"upłynnianie biomasy\". W ramach analizy projektu wdrożenia paliw BtL, firmowanej przez niemieckie Federalne Ministerstwo Środowiska, sprawdzono koncepcje pozyskiwania biomasy w niektórych rejonach Niemiec, takich jak Gelsenkirchen, Heilbronn, Leuna, Ludwigshafen i Wismar. Regiony te różnią się zarówno pod względem zaplecza biomasowego (rolnictwo, leśnictwo), jak i pod względem infrastruktury (obszar w głębi lądu, port rzeczny, port morski). Możliwości pozyskiwania biomasy analizowano pod kątem bazy produkcyjnej, logistyki, technologii, ekonomiczności i źródeł finansowania.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu