Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 11/2007

Dokładniej i prościej

Firma Rauch, znana z innowacyjnej techniki rozsiewania nawozów, ma w swojej ofercie rozsiewacz Axis. Przyjrzeliśmy się bliżej temu urządzeniu, którego wielką zaletą jest ponoć wysoka dokładność rozsiewu. \"Jesteśmy dokładni\" - to dewiza firmy Rauch. Po wprowadzeniu na rynek rozsiewacza Axis mogłaby ona równie dobrze brzmieć: \"Dokładniej i prościej\". Bo też rozsiewacz Axis nie tylko wysiewa nawóz dokładniej, lecz również jest zdecydowanie prostszy w obsłudze. Poza tym chodziło o to, żeby rozsiewacz kosztował niewiele więcej od modeli poprzednich, a jego eksploatacja nie była zbyt droga. Przyjrzyjmy się bliżej budowie rozsiewacza. Po prawej i lewej stronie znajdują się centra nastawcze ułatwiające obsługę. Główne parametry maszyny kształtują się następująco: szerokość robocza - 12-36 m, pojemność użyteczna - do 3000 l nawozu, wydajność wysiewu - do 500 kg/min, prędkość jazdy - do 20 km/h. Zastosowanie komputera Quantron-E sprawia, że obsługa rozsiewacza jest wyjątkowo prosta.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu