Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 11/2007

Budownictwo Wentylacja w budynkach gospodarskich

W poprzednim wydaniu podjęliśmy zagadnienie wentylacji w budynkach mieszkalnych. Ale problem efektywnej wentylacji dotyczy również budynków inwentarskich. Dziś zajmiemy się tym zagadnieniem. Nie ma normy, która ustalałaby sposób i parametry wentylacji budynków gospodarskich. Zagadnienie wentylacji budynków inwentarskich pod względem formalnym reguluje jedynie Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 2 września 2003 r. (Dz. U. Nr 167, poz.1629) w sprawie minimalnych warunków utrzymania poszczególnych gatunków zwierząt gospodarskich. W rozporządzeniu tym określono warunki, w jakich winny być trzymane zwierzęta, uwzględniając również ważne warunki środowiskowe (ochrona przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi oraz odpowiedni mikroklimat w budynkach). Są to wymagania ogólne, na podstawie których projektanci i budowniczy wykorzystują odpowiednie rozwiązania w tym względzie. A wszystko m.in. dlatego, że zapewnienie zwierzętom właściwych warunków środowiskowych staje się obecnie podstawowym obowiązkiem producenta.

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu