Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 12/2007

Test Mozny silnik, ładna kabina i dobra przekładnia

Choć model MXU 135 Maxxum waży tylko 5730 kg, to na WOM-ie osiąga moc aż 160 KM. Przez 386 godzin sprawdzaliśmy co też potrafi ten silny i zwarty ciągnik firmy Case IH oraz gdzie tkwią jego słabe punkty. Współczesne ciągniki średniej klasy uciągu mają niemało KM pod maską. I to bez znaczącego wzrostu masy. Awangardą w tej grupie są ciągniki MXU Maxxum, które firma Case IH oferuje od dwóch lat. Sześć modeli ma moc znamionową w zakresie od 101 do 141 KM (74-104 kW; wg ISO przy 2200 obr./min). A cztery modele Maxxum, wyposażone w układ wtrysku CommonRail, są jeszcze silniejsze, za sprawą systemu Power Boost. Dysponują rezerwą mocy sięgającą 26 KM podczas pracy WOM-u i 15 KM podczas jazdy drogowej (począwszy od 13. biegu). Jednocześnie masa własna ciągników, nawet z bogatym wyposażeniem, nie przekracza 6000 kg. Czołowym modelem jest obecnie 141-konny Maxxum 140 (maks. moc w trybie Power Boost to 178 KM wg ISO). Natomiast testowana przez nas maszyna - model MXU 135 - była sztandarowym ciągnikiem firmy do końca 2006 roku. Ma on moc znamionową 136 KM (100 kW) i maksymalną - w trybie Power Boost - 169 KM (124 kW).

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu