Cookie Consent by Free Privacy Policy Generator Update cookies preferences
Drodzy Czytelnicy,

w związku ze zmianą strategii rozwoju firmy podjęliśmy decyzję o zaprzestaniu wydawania miesięcznika "AGROmechanika". Ostatnim numerem, który się ukazał, był numer styczniowy.

W imieniu całej redakcji serdecznie dziękujemy za to, że przez ponad 10 lat współtworzyliście z nami "AGROmechnikę", dostarczaliście pomysłów do kolejnych wydań. Dziękujemy za zaufanie, jakim nas obdarzyliście.

Mamy nadzieję, że koniec wydawania "AGROmechniki" nie oznacza końca naszej współpracy. Dlatego proponujemy zamianę prenumeraty "AGROmechaniki" na prenumeratę dynamicznie rozwijającego się pisma "Bez Pługa". Na jego łamach prezentowane są zagadnienia interesujące zarówno rolników rozważających zastosowanie technologii bezpłużnej, tych, którzy dopiero przestawiają się na tę technologię, jak i producentów mających wieloletnie doświadczenie w uprawie bezorkowej.

Decydując się na przeniesienie prenumeraty "Agromechaniki" na roczną prenumeratę magazynu „Bez Pługa”, otrzymacie dodatkowo numer specjalny – „ABC uprawy bezorkowej”, segregator do kolekcjonowania czasopisma oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zaplanowanych w ramach projektu „Akademia Bezorkowa”. Poniżej zamieszczamy link ze szczegółowymi informacjami na temat zamiany prenumerat: [Pobierz]

W przypadku braku zgody na przeniesienie prenumeraty zwrócimy pieniądze na podany przez Was numer konta bankowego.
 
Redakcja "AGROmechaniki"
AGROmechanika 12/2007

Trzy belki z klipsami dla 250 koni

Terano FX firmy Horsch należy do bardziej udanych kultywatorów 3-belkowych. Przetestowaliśmy model 6 FX o szerokości 5,8 m z nowym wałem ugniatającym RollCutt. Firma Horsch oferuje dwa rodzaje kultywatorów: 4-belkowy Tiger i 3-belkowy Terano FX. Pierwszy najlepiej sprawuje się przy głębszej uprawie (do 35 cm), natomiast drugi jest kultywatorem raczej uniwersalnym, spulchniającym glebę głównie na głębokości 5-25 cm. Jest oferowany w 5 wersjach o szerokości od 3,0 do 7,5 m. Model 6 FX w liczbach W kultywatorze Terrano narzędzia rozmieszczone są w trzech rzędach, odległych od siebie o 70 cm. W modelu 6 FX, który testowaliśmy, 19 zębów obrabia pas szerokości 5,80 m. Rozstaw zębów w rzędzie wynosi 91 cm, co daje podziałkę śladów 30,5 cm. Prześwit między spodem ramy a dziobem lemiesza sięga 76 cm, zapewniając odpowiednią przestrzeń. Dzięki temu podczas prób eksploatacyjnych nie dochodziło do zapychania się kultywatora nawet przy dużej ilości słomy (ale nie pracowaliśmy w słomie kukurydzianej).

Miejsce publikacji

Działy tematyczne

Pobierz plik PDF artykułu